Priebe - Domy Gotowe

Jak budujemy gotowe domy

Dzień 1- Rozpoczęcie prac

Na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej ( czy to  przez nas czy przez inwestora )  monterzy , za pomocą dźwigu ustawiają pierwszą ścianę budynku wykonaną w fabryce. Precyzja i szybkość w działaniu są nieodzownym elementem zapewniającym działanie całego systemu.

Dzień 1 - Stawianie ścianek

Wsypany do leżącej konstrukcji szkieletowej a następnie lekko zagęszczony Isowood tworzy homogeniczną warstwę izolacyjną zapobiegającą tworzeniu się pustych przestrzeni, ewentualnie mostków cieplnych!

Isowood jest dopuszczony przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej z punktu widzenia przepisów nadzoru budowlanego.

Dzień 1 - Stawianie ścian

Poczynając od prac projektowych i wyposażenia ścian w zgodne z życzeniami Inwestorów uwzględniających między innymi kolor,wielkość i rozmieszczenie okien, rolet, parapetów i drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, sam montaż przebiega bardzo sprawnie, a dokładność z jaką są one zamontowane nie jest często możliwa do osiągnięcia w warunkach placu budowy.

Dzień 1 - Mocowanie ścian

Po ustawieniu ścian w pionie i poziomie następuje ich mocowanie do monolitycznej płyty fundamentowej wykonanej z żelbetonu zgodnie z projektem konstrukcyjnym. Ustawianie kolejnych ścian przebiega już jak w kalejdoskopie. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów trwa bardzo krótko, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, sprawności oraz naszych doświadczeniu monterów.

Dzień 1 - Montaż stropu

Ściany działowe parteru będą stanowiły konstrukcję pod ułożenie elementów stropu, które również dostarczane są na plac budowy w postaci gotowych elementów - wypełnionych  materiałem izolacyjnym ISOWOOD. Konstrukcja stropu umożliwia natychmiastowe chodzenie po nim oraz składowanie dużych ilości materiałów budowlanych, jak np. palety z dachówkami.

Dzień 1 - Kończenie stropu

Dokładność wykonania poszczególnych elementów i ich dopasowanie jako całości pozwala na niemożliwe do osiągnięcia przez konkurencję - zabiegi ułatwiające i przyśpieszające proces budowy.

Dzień 1 - Ustawianie ścian poddasza

Bez przeszkód w postaci drabiny, która utrudnia często sprawne poruszanie się pomiędzy kondygnacjami, można przystąpić do ustawiania ścian poddasza, co dzięki możliwości poruszania się po gotowym stropie zajmuje już niewiele czasu.

Dzień 1 - Ścianki działowe poddasza

Po uprzednim zamontowaniu ścian zewnetrznych poddasza, kolejno nastepuje ustawienie ścianek działowych, oraz instalacji elektrycznej.

Dzień 2 - Kończenie poddasza

Zamontowanie dwóch ostatnich elementów ścian szczytowych pozwala na pierwsze wyobrażenie sobie całego zarysu powstającego domu.

Dzień 2 - Dach

Elementy konstrukcyjne dachu jak kalenica, płatwie, słupy itp. wykonane są z wyprodukowanego w naszych fabrykach drewna klejonego o doskonałych walorach wytrzymałościowych i - co jest rzeczą niebagatelną - estetycznych.

Dzień 2 - Kończenie konstrukcji dachu

Ostatnia czynność, do której potrzebny był nam dźwig, to podanie na górę krokwi i podbitki. O godzinie 13.00 wszystkie elementy konstrukcyjne ścian i dachu były na swoim miejscu. Postaraliśmy się jeszcze w fabryce o przykrycie dachu membraną paroprzepuszczalną i przymocowanie kontrłat. Również podbitka w kolorze zgodnym z życzeniem Inwestorów jest już zamontowana. Teraz można ze spokojnym sumieniem udać się na odpoczynek. Dom jest zabezpieczony.

Dzień 3 - Koniec prac

W natępnych dniach wykonaliśmy pokrycie dachu i elewację. Teraz dom jest gotowy do zamieszkania. Przyszli domownicy z pewnością będą zadowoleni z jakości wykonanych prac montażowo-wykończeniowych.

 

Doradca regionalny

Jesteśmy oficjalnym doradcą regionalnym firmy FuturaDom w województwie pomorskim i kujawsko - pomorskim.

Futuradom

Technologia

Budując dom dla Ciebie i Twojej rodziny warto poświęcić uwagę technologii, która jest wykorzystywana do budowy domu.

Technologia

więcej...

Budowa domu

Zobacz jak w 3 dni powstaje gotowy dom z 30-letnią gwarancją. Nie wierzysz, przekonaj się sam! Kliknij więcej!

Jak budujemy

więcej...

Umów się ze mną

Chcesz zbudować gotowy dom prefabrykowany, uzyskaj więcej informacji. Umów się ze mną na spotkanie.

Umów się ze mną

więcej...

 
stworzone przez: www.derwi.pl
geodezja-projekty.pl - Usługi geodezyjne, domy gotowe, gotowe domy prefabrykowane, Gdańsk, Gdynia, Sopot