Priebe - Domy Gotowe

Technologia Isowood

domy gotowe

Wszystkie warstwy wykonywanych w naszej fabryce elementów są pochodzenia naturalnego. Zarówno płyta izolacyjna Steico FLEX (nazywana w ofertach ISOWOOD - MATA) - stanowiąca wypełnienie izolacyjne wewnątrz elementów, jak i Steico PROTECT – bardzo twarda i posiadająca doskonałe właściwości fizyczne płyta elewacyjna oraz Steico SPECIAL – równie twarda i odporna na warunki atmosferyczne płyta łączona na pióro i wpust zastępująca właściwe deskowanie oraz stanowiąca dodatkowe docieplenie połaci dachowej produkowanych przez nas paneli dachowych –  to materiały wykonane całkowicie z naturalnych, sprasowanych włókien drzewnych.

Dzięki temu elementy, z których wykonywana jest konstrukcja domu są na wskroś EKOLOGICZNE, co całkowicie odpowiada naszej filozofii budownictwa jedno- i wielorodzinnego.

Wykorzystanie naturalnych materiałów pochodzenia drzewnego do wytworzenia izolacji termicznej budynku tworzy zupełnie nowe możliwości zarówno w dziedzinie technologii samego budynku, jak i przede wszystkim daje nam potężne narzędzie marketingowe, którego nie jest w stanie pokonać żadna ideologia niskich cen metra kwadratowego budynku wykonanego z materiałów ceramicznych lub silikatowych.

Standardowa ściana zewnętrzna w technologii ISOWOOD (200 mm Steico FLEX + 40 mm Steico PROTECT) posiada współczynnik przenikalności cieplnej U = 0,155 W/m2K przy jednocześnie kilkukrotnie wyższej kumulacji ciepła, niż tradycyjne technologie ''kanadyjskie'' oraz grubości ściany zewnętrznej zaledwie ca 270 mm.

Dla porównania, aby osiągnąć taki współczynnik, ściana z materiałów ceramicznych o grubości np.: 24 cm musiałaby być docieplona dodatkowo styropianem o grubości ca 30 cm, co dwukrotnie zwiększa jej grubość, czyli zabiera konkretną liczbę metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, przy tej samej powierzchni zabudowy, niszcząc tak cenny mikroklimat w mieszkaniu. Styropian bowiem (handlowa nazwa spienionego polistyrenu), uniemożliwia ''oddychanie'' ścian, czyli wydalanie w naturalnych procesach fizycznych pary wodnej na zewnątrz budynku poprzez przegrody. Konieczne jest tu więc stosowanie dużej liczby kanałów wentylacyjnych lub wymuszonej wentylacji mechanicznej – kosztowne rozwiązania zarówno wykonawczo, jak i eksploatacyjne.

OPISANY POWYŻEJ WSPÓŁCZYNNIK U JEST ZALEDWIE O 0,005 W/m2K WYŻSZY, NIŻ WYMAGANY DLA PRZEGRÓD ZEWNĘTRZNYCH W TECHNOLOGII DOMÓW PASYWNYCH!!!

Zastosowanie grubszej warstwy dyfuzyjnie otwartej płyty elewacyjnej Steico PROTECT powoduje dalsze polepszenie tego parametru (patrz zestawienie poniżej). Technologia nadaje się więc doskonale do projektowania i budowy domów niskoenergetycznych  (pasywnych, 1,5- i 3-litrowych).

domy gotowe

Kolejną ważną zaletą jest to, że ściana nie posiada tradycyjnej paroizolacji (czyli ściany zewnętrzne od wewnątrz nie są wykładane folią PE, która działa jak izolator pary, przez co konieczne jest dodatkowe, permanentne wietrzenie pomieszczeń dla usunięcia nadmiaru pary wodnej powstającej w naturalnych procesach w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych), ma natomiast warstwy ułożone w ten sposób, żeby para wodna mogła swobodnie przenikać przez ścianę z ISOWOOD u i płyty elewacyjnej Steico PROTECT z włókien drzewnych.

Od zewnętrznej strony ściany nie stosuje się płyty OSB, aby nie hamować  pary wodnej w jej wnętrzu i aby mogła się ona swobodnie wydostawać na zewnątrz, tworząc doskonały mikroklimat wewnątrz mieszkania.

Umieszczenie płyty OSB, jako płyty poszycia na całej powierzchni ścian wewnętrznych i stropów (obustronnie) oraz  dachów i ścian zewnętrznych (od wewnątrz) powoduje, iż jest to bardzo masywne rozwiązanie, pozwalające bez dodatkowych obostrzeń i zabiegów konstrukcyjnych wykorzystywać te elementy jako elementy nośne.

Można więc używając zwykłych śrub do drewna powiesić na takiej ścianie grzejnik, obraz, przymocować szafkę oraz zamontować wieszaki i meble kuchenne! Jednocześnie sztywność i wytrzymałość tych elementów nie mają sobie równych w żadnej technologii, z wyjątkiem może ścian betonowych z wielkiej płyty, dziś już raczej nie stosowanych w budownictwie mieszkaniowym. Jedynym elementem żelbetowym w technologii ISOWOOD jest płyta fundamentowa.

Technologia "ISOWOOD"

Wszystkie elementy konstrukcyjne naszych domów wykonywane są zgodnie z przepisami i normami ognioochronnymi, dzięki czemu każdy z nich spełnia wymaganą dla budownictwa mieszkalnego normę ogniową, dającą ochronę przynajmniej 30 minut dla rozprzestrzeniania się ognia. Również odporności ogniowe wymagane w budownictwie wielorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej, a także w wykonaniach przemysłowych są w naszej technologii możliwe do spełnienia.

Ze względu na doskonałe połączenie walorów termoizolacyjnych ściany izolowanej materiałem ISOWOOD oraz jej paroprzepuszczalności i zdolnościom do kumulacji energii, ściana ta jest idealnym materiałem budowlanym. Przy uwzględnieniu całego procesu montażu domu w ciągu kilku dni wraz z kompletnym dachem oraz niespotykanej dokładności wykonania ścian, stropów i dachów, koszty wykończenia tychże domów są dużo niższe, a stosunek ceny do jakości jest tu jedyny w swoim rodzaju.

Współczynnik przenikalności cieplnej dla ścian:

1) GKB 12,5mm
    OSB12mm
    KVH 200mm x 60mm
    ISOWOOD - MATA 200 mm/Steico FLEX 40 mm
    STEICOprotect® 40 mm
    U = 0,155 Wm2/K

2) GKB 12,5mm
    OSB12mm
    KVH 200mm x 60mm
    ISOWOOD - MATA 200 mm/Steico FLEX 80 mm
    STEICOprotect® 80 mm
    U = 0,137 Wm2/K

3) GKB 12,5mm
    OSB12mm
    KVH 200mm x 60mm
    ISOWOOD - MATA 200 mm/Steico FLEX 100 mm
    STEICOprotect® 100 mm
    U = 0,129 Wm2/K

 

Doradca regionalny

Jesteśmy oficjalnym doradcą regionalnym firmy FuturaDom w województwie pomorskim i kujawsko - pomorskim.

Futuradom

Technologia

Budując dom dla Ciebie i Twojej rodziny warto poświęcić uwagę technologii, która jest wykorzystywana do budowy domu.

Technologia

więcej...

Budowa domu

Zobacz jak w 3 dni powstaje gotowy dom z 30-letnią gwarancją. Nie wierzysz, przekonaj się sam! Kliknij więcej!

Jak budujemy

więcej...

Umów się ze mną

Chcesz zbudować gotowy dom prefabrykowany, uzyskaj więcej informacji. Umów się ze mną na spotkanie.

Umów się ze mną

więcej...

 
stworzone przez: www.derwi.pl
geodezja-projekty.pl - Usługi geodezyjne, domy gotowe, gotowe domy prefabrykowane, Gdańsk, Gdynia, Sopot